Wylewki Anhydrytowe

To idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe, które w pełni wykorzysta jego potencjał. Zapomnij o nierównej powierzchni, dylatowaniu openspace’ów, pękających płytkach czy podnoszących się rogach. Dzięki właściwościom samopoziomującym, wysokiej wytrzymałości oraz niskiemu skurczowi wylewki anhydrytowe spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.

Wylewki anhydrytowe to nowoczesne i oszczędne rozwiązanie

W ofercie naszej firmy znajdziesz posadzki anhydrytowe wielu producentów we wszystkich dostępnych klasach wytrzymałości, doskonałe przewodnictwo cieplne zapewni Ci komfort użytkowania, a niska skurczliwość pozwoli zaprojektować piękne podłogi bez dylatowania. Posadzka anhydrytowa idealnie nadaje się pod każdy rodzaj wykończenia- winyle, płytki, drewno, mikrocement, żywica, itd.

Gdzie sprawdzą się POSADZKI ANHYDRYTOWE?

Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe? Dlaczego sprawdzają się lepiej niż wylewki cementowe z „miksokreta”?  Na co zwrócić uwagę przy wyborze wylewki?

Poznaj odpowiedzi na wiele pytań

Przeczytasz w mniej niż 5 minut

Gdzie można stosować wylewki anhydrytowe? 

Prawidłowa odpowiedź to wszędzie wewnątrz. Tego typu wylewki sprawdzą się
w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, ale również w lokalach usługowych
i gastronomicznych. Są wręcz idealna dla budynków użyteczności publicznej tj.: szpitale, szkoły, urzędy itd. dzięki wysokim parametrom wytrzymałości, dużymi polami dylatacyjnymi i szybkości wykonania oraz schnięcia.

Czy można stosować anhydryt w pomieszczeniach mokrych?

Wylewka anhydrytowa może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach wewnętrznych budynku. W związku z powyższym nie ma przeciwskazań przed stosowaniem wylewek anhydrytowych w łazienkach, kuchniach, pralniach czy garażach. Jedne wyjątki stanowią garaż bez ogrzewania podłogowego oraz odpływ liniowy gdzie wymagane jest uzyskanie odpowiedniego spadku, a ze względu na właściwości samopoziomujące wylewki anhydrytowej jest to niemożliwe.

Jakie są zalety wylewki anhydrytowej?

Do najważniejszych zalet wylewki anhydrytowej należy zaliczyć:

 • doskonałe przewodnictwo cieplne- pozwala na oszczędzenie czasu i pieniędzy dzięki niskiej bezwładności cieplnej;
 • wysoka wytrzymałość- umożliwia zastosowanie cieńszej warstwy od 30mm nad przewód grzewczy bądź styropian;
 • niższa waga- dzięki mniejszej grubości wylewkę anhydrytową można stosować na stropach o niższej nośności;
 • lepsza estetyka- anhydryt bez ogrzewania podłogowego nie wymaga dylatacji do 900m2, a na ogrzewaniu podłogowym do 300m2;
 • właściwości samopoziomujące- gwarantują idealnie równą powierzchnię;
 • uniwersalność – dzięki wysokiej klasie wytrzymałości nadaje się pod wszystkie rodzaje wykończenia.

Dlaczego wylewki anhydrytowe są lepsze od cementowych ?

Oto kilka argumentów:

 • nie wymagają zbrojeń dzięki wysokim klasą wytrzymałości na ściskanie (min.C20) i zginanie (F5) w porównaniu do maksymalnie C10 F2 przy wylewkach cementowych. Daje to wylewką anhydrytowym wytrzymałość na poziomie betonu B25, więc zbrojenie jest całkowicie zbędne;
 • zostałe stworzone z myślą o ogrzewaniu podłogowym i cechują się o 90% wyższych przewodnictwem ciepła w stosunku do wylewek cementowych. Dodatkowo rozruch trwa trzykrotnie krócej;
 • wylewka anhydrytowa bardzo szybko wysycha, przy odpowiednich warunkach ruch pieszy odbywa się już po 24h, a proces wygrzewania można rozpocząć po 7 dniach od wykonania. W związku z tym po 3 tygodniach można wykonywać podłogi;
 • dzięki płynnej konsystencji wylewka anhydrytowa jest idealnie równa co znacząco ułatwia układanie podłóg;
 • towar dostarczany jest z betoniarni co oznacza, że zawsze spełnia deklarowane parametry na co otrzymują Państwo certyfikaty i DWU.

Jak dobrać wylewkę anhydrytowa idealną dla siebie?

Przy wyborze odpowiedniej wylewki anhydrytowej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

1. Grubość w zależności od miejsca zastosowania oraz podłoża.

W zależności od miejsca wbudowania, w normach przewidziano różne wymagania co do nośności danej wylewki: inne dla domów jednorodzinnych, a inne np. dla szpitali czy sal koncertowych. Jednak to nie jedyna kwestia przy dobieraniu grubości wylewki, należy uwzględnić również grubość izolacji pod nią i jej ściśliwość- różną dla styropianu EPS80, a styroduru XPS 400. Nie zapominając o wybranej klasie wytrzymałości i tak dochodzimy do kolejnego punktu.

2. Klasę wytrzymałości uzależnia się od planowanego wykończenia.

Poniżej zamieszczam bardzo pomocną grafikę stworzoną przez firmę Cemex, która pokazuje jak w zależności od planowanego wykończenia należy dobrać klasę wytrzymałości

 

Widać na jej jasno, że najbardziej wymagającym materiałem wykończeniowym jest drewno, a najmniej podłogi pływające. Wynika to z faktu, że poszczególni producenci oraz wykonawcy stawiają różne wymagania jakościowe co do wbudowanego podkładu.

Czy szlifowanie posadzki anhydrytowej jest wymagane?

Należy zacząć, że mleczko anhydrytowe występuje na KAŻDYM rodzaju anhydrytu niezależnie od jej producenta i jego obecność sprawdza się poprzez odpowiednie badanie, a nie wizualną ocenę powierzchni. W związku z powyższym jest albo transparentne, albo widoczne jako „łuszcząca się” warstwa.

To czy szlifowanie jest wymagane zależy nie od producenta czy rodzaju anhydrytu, a od warstwy wykończeniowej. To producenci bądź wykonawcy posadzki końcowej stawiają przed Inwestorem wymagania co do klasy wytrzymałości podkładu na zrywanie i są one zazwyczaj zgodne z zaleceniami ITB.

W związku z powyższym usunięcie mleczka odbywa się na dwa sposoby:

1. usunięcie mleczka przez Inwestora szczotką z twardym włosiem i/lub szpachlą po około 48h od wykonania wylewki
Zazwyczaj wystarcza pod wszystkie rodzaje wykończeń za wyjątkiem drewnianych podłóg klejonych (chyba, że producent lub wykonawca wymaga inaczej)

2. bezpyłowe szlifowanie profesjonalną maszyną, które wchodzi w zakres oferowanych przez nas usług
Odbywa się ono po wygrzaniu wylewki przez Inwestora, bądź jeśli jej wilgotność spadnie poniżej 1%CM w przypadku wylewki bez ogrzewania podłogowego. Wymagane pod klejone podłogi drewniane.

Co wchodzi w skład naszej usługi?

Fachowe doradztwo

Już od stanu surowego zamkniętego zajmiemy się pomiarami i obliczeniami grubości styropianu, ustaleniem wszystkich szczegółów z instalatorem oraz dopasowaniem wylewki pod Twoje potrzeby.

Najlepsze materiały

Wykorzystamy materiały najwyższej jakości i nowoczesne urządzenia. Dzięki czemu możesz mieć pewność dobrej jakości posadzki, która idealnie wypełni wszystkie przestrzenie między rurkami ogrzewania i wykorzysta cały potencjał Twojego ogrzewania.

Dokładne pomiary

Przyjedziemy i sprawdzimy najwyższej jakości sprzętem wszystkie aspekty wykonania.

Gwarancja

Otrzymujesz od nas gwarancję na wykonane prace i pewność, że nie zostawimy Cię w potrzebie.

Opieka posprzedażowa

Nasza współpraca nie kończy się na wykonaniu przez nas usługi. Jeśli pojawią się jakieś pytania zawsze służymy radą oraz pomocą.

Dostarczenie materiałów

Wszystkie organizacyjne aspekty leżą po naszej stronie. Materiał dostarczany jest na budowę w gruszkach przez doświadczonych i wyszkolonych kierowców.

Najczęściej zadawane pytania

Czy szlifowanie posadzki anhydrytowej jest konieczne?

Zależy to od rodzaju wykończenia, w większości przypadków wystarczy usunąć mleczko za pomocą miotły z twardym włosiem i/lub szpachli. Więcej dowiesz się klikając tutaj.

Ile trwa wykonanie wylewki anhydrytowej?

W średniej wielkości domu jednorodzinnym (około 150 m²) wylewka anhydrytowa z całym procesem przygotowania wykonywana jest w 5 godzin

Jakie są różnice pomiędzy wylewką anhydrytową a betonową?

Wylewka anhydrytowa ma prawie dwukrotnie lepszą przewodność cieplną oraz wytrzymałość, niż wylewka z miksokreta. Dlatego dużo lepiej na ogrzewanie podłogowe nadaje się wylewka anhydrytowa aniżeli cementowa.

Jak wygląda dylatacja wylewki anhydrytowej?

Dylatację wykonujemy w wszystkich drzwiach już na etapie przygotowania, natomiast wszystkie duże powierzchnie do 300m2 z ogrzewaniem podłogowym lub 900m2 bez ogrzewania nie wymagają dodatkowych dylatacji.

Sprawdź również

Izolacja termiczna

Wykonana przez naszą firmę z najwyższą starannością na najlepszych produktach firmy Termoorganika, której jesteśmy certyfikowanym wykonawcą.

Izolacja wyrównawcza

Wykonana z pianobetonu lub piany mineralnej, izolacja termiczno-akustyczna, która zamyka mostki termiczne i chroni poddasza przed gryzoniami.