Izolacje wyrównawcze

Idealna, a czasem jedyna opcja, jeśli Twoja płyta jest bardzo nierówna albo znajduje się na niej duża ilość instalacji. Dzięki płynnej konsystencji idealnie wypełnią szczeliny między instalacjami oraz zamkną wszystkie mostki termiczne.

Pianobetony to nowoczesne rozwiązanie izolujące

Posiadamy w ofercie pianobeton Insularis Piano firmy Cemex oraz pianę mineralną Airium firmy Lafarge, które są doskonałymi materiałami izolacyjnymi, zapewniającymi nie tylko stabilne i równe podłoże dla wylewki, ale również doskonałą opcję dla zamknięcia mostków termicznych i poprawę akustyki stropów.

Kiedy warto rozważyć użycie pianobetonu?

Z czego i w jaki sposób wytwarzany jest pianobeton?
Jakie parametry posiadają piany oraz dlaczego są lepsze od innych izolacji wyrównawczych?
Dlaczego warto wyrównać podłoże pod wylewkę anhydrytową?

Dowiedz się więcej

Przeczytasz w mniej niż 5 minut

KIEDY WARTO ROZWAŻYĆ UŻYCIE PIANOBETONU?

Najczęściej pianobetonu uważa się w przypadku nierówności na płycie, bądź bardzo dużej ilości instancji. Jednak doskonale sprawdza się również jako izolacja akustyczna, znacząco poprawiając parametry akustyczne stropów międzykondygnacyjnych. Cechuje się również wysokimi parametrami wytrzymałości na ściskanie- na poziomie płyt XPS- dzięki czemu sprawdzi się doskonale jako podbudowa, a zarazem izolacja na obiektach przemysłowych bądź garażach. Ten aspekt sprawia, że także w przypadku grubości izolacji powyżej 20cm i przy rosnących cenach styropianu, może w powodzeniem zastąpić styropian EPS150 zalecany przy takiej warstwie.

Z czego i w jaki sposób wytwarzany jest pianobeton?

Wytwarzany jest na miejscu, bądź na węzłach betoniarskich i dostarczany w betonowozami, dzięki czemu możemy być pewnie jego jednorodności oraz zachowania deklarowanych parametrów w przeciwieństwie do innych tego typu produktów, gdzie czynnik ludzki ma duży udział w jakości. Produkowany jest z wodnej piany oraz zawiesiny cementu, zaliczając się do grupy betonów lekkich. Składa się głównie z zamkniętych i rozłożonych w masie pęcherzyków powierza. Jest materiałem ognioodpornym.

Jakie parametry posiadają piany oraz dlaczego są lepsze od innych izolacji wyrównawczych?

Pianobetony mają bardo wysokie parametry wytrzymałości na ściskanie, więc nadają się idealnie jako podbudowa pod wylewki. Najsłabsze pod tym względem pianobetony posiadają wytrzymałość na poziomie płyt XPS czyli około 300 kPa. Pełniąc jednocześnie rolę doskonałej izolacji akustycznej zapewniając wysoki komfort użytkowania budynków i niwelując dźwięki powietrzne oraz uderzeniowe. Przy taki wysokiej wytrzymałości na ściskanie są również doskonałym materiałem izolacyjnym, gdyż posiadają współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od 0,06 W/mK, więc przy założeniu 16cm izolacji termicznej podłogi na gruncie wystarczy na 13cm piany położyć 3cm maty pod ogrzewanie podłogowe, aby spełnić wymagane w WT2021 wartości przenikania ciepła.
Producenci innych materiałów izolacyjno-wyrównawczych często deklarują parametry przewodzenia ciepła na nieco niższym poziomie, ale jest to po pierwsze kosztem niskiej wytrzymałości na ściskanie co skutkuje niespełnieniem norm w tym zakresie pod posadzki, a w praktyce osiadaniem powierzchni pod ciężarem wylewki. Po drugie jest to ciężkie do sprawdzenia, ponieważ jednolitość i jednorodność materiału zależy od czynnika ludzkiego i podkłady te różnią się od siebie.
Bardzo często wykonawcy nie informują klienta, że dany materiał przy zastosowanej grubości nie spełni Warunków Technicznych. Wprowadzają również w błąd co do sposobu montażu, twierdząc, że montaż ogrzewania podłogowego z zastosowanie klipsów jest możliwy. Tymczasem taki montaż powoduje wypływanie rur na powierzchnię podczas aplikacji wylewki.

Dlaczego warto wyrównać podłoże pod wylewkę anhydrytową?

Ponieważ redukuje koszty wykonania wylewki ze względu na równą powierzchnie podbudowy i jednolitą grubość posadzki. Każdy dodatkowy milimetr wylewki anhydrytowej generuje większą kwotę całej realizacji. Stabilizuje również podbudowę poprzez dokładnie wypełnienie przestrzeni miedzy instalacjami oraz wysokim parametrom wytrzymałościowym. Dodatkowo zamyka wszystkie mostki termiczne, aby izolacja cechowała się jednorodnym oporem cieplnym.

Co wchodzi w skład naszej usługi?

Profesjonalne doradztwo

Dzięki naszej fachowej wiedzy dobierzemy do Ciebie odpowiednie rozwiązanie, które będzie spełniać wszystkie aspekty prawidłowo wykonanej izolacji.

Najlepsze materiały

Wykorzystamy materiały najwyższej jakości i nowoczesne urządzenia. Aby otrzymać izolacje o wysokich wartościach izolacyjnych i jednorodnej strukturze.

Dokładne pomiary

Dokładnie dopasujemy grubość izolacji do Twojego domu, tak aby zmaksymalizować wartości izolacyjne, a zminimalizować koszty wykonania wylewki.

Gwarancja

Bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonane przez nas pracę i zapewniamy, że będzie ona zgodna ze sztuką budowlaną oraz najnowszymi wymaganiami.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena izolacji wyrównawczej?

Cena uzależniona jest od lokalizacji, ilości m² i grubości. Dla przykładu:

  • przy ponad 20m3 = 540-630 zł/m3
  • poniżej 20m3 = 650- 1500zł/m3

Czy można do pianobetonu montować ogrzewanie podłogowe bezpośrednio na klipsach?

Nie, ponieważ tam samo jak przy wszystkich materiałach izolacyjno-wyrównawczych podczas wykonania wylewki klipsy się obluzowują, a rurki wypływają.

Jak montować ogrzewanie podłogowe na pianobetonie?

Jest kilka opcji:
  • dodatkowa warstwa styropianu EPS100- jeśli chcemy dodatkowo poprawić izolację termiczną
  • 3cm maty pod ogrzewanie podłogowe ze styropianu, której posiadają już folie refleksyjną pod ogrzewanie podłogowe
  • plastikowe płyty pod ogrzewanie podłogowe w które „wciska się” rurki

Czy zajmujecie się kompleksowym montażem ogrzewania podłogowego?

Tak, zajmujemy się montażem specjalnych mat pod ogrzewanie podłogowe w ramach usługi wykonania izolacji. Współpracujemy również z hydraulikami, którzy zajmują się projektowaniem i rozkładaniem ogrzewania podłogowego.

Sprawdź również

Wylewki anhydrytowe

Najwyższej jakości, wykonana przez doświadczoną i doskonale przeszkoloną ekipę. Spełniająca najbardziej wygórowane oczekiwania.

Izolacje termiczne

Wykonana przez naszą firmę z najwyższą starannością na najlepszych produktach firmy Termoorganika, której jesteśmy certyfikowanym wykonawcą