Izolacja termiczna

Wykonana z najwyższą starannością przez naszą doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę gwarantuje brak strat cieplnych, mostków termicznych oraz stabilne podłożone pod wykonanie wylewki anhydrytowej.

Izolacja termiczna podłogi to ważny element realizacji budowy

Nasze usługi wykonujemy na najwyższej klasy materiałach izolacyjnych firmy Termoorganika, przykładając wielka wagę do staranności i jakości wykonania dzięki czemu tworzymy szczelną barierę termoizolacyjną.

Dlaczego izolacja podłogi to ważny etap budowy?

Dlaczego warto korzystać z materiałów renomowanych producentów? Czy zlecenie wykonania izolacji to dobry pomysł? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego? Jakie parametry musi spełniać podkład po wylewki i na co zwrócić uwagę?

Dowiedz się więcej

Przeczytasz w mniej niż 5 minut

Dlaczego izolacja podłogi to ważny etap budowy?

Bardzo często izolacja podłogi jest traktowana drugorzędnie względem ocieplenia zewnętrznego, bądź poddasza. Tymczasem pełni równie ważną rolę i jest nieodłączonym elementem prawidłowej termoizolacji budynku. Jej błędne wykonanie skutkuje niepotrzebnie zawyżonymi rachunkami oraz nierównomiernym oddawaniem ciepła przez ogrzewanie podłogowe.
Mało kto zwraca uwagę również na inne role które równocześnie pełni, mianowicie jest podbudową pod wylewkę, więc musi spełniać określone parametry wytrzymałościowe oraz zostać prawidłowo wbudowana żeby wykluczyć sytuacje takie jak: pękanie posadzki, osiadanie posadzki czy nierówności na powierzchni.
W skład izolacji podłogi wchodzi również izolacja akustyczna, która wpływa bardzo istotnie na komfort użytkowania budynku, a często w domach jednorodzinnych traktowana jest po macoszemu.

Dlaczego warto korzystać z materiałów renomowanych producentów?

Jak wspomnieliśmy wyżej izolacja podłóg jest często traktowana drugorzędnie i w związku z tym Inwestorzy najczęściej szukają oszczędności przy wykonaniu tego etapu. Tutaj można szukać oszczędności w dwóch obszarach, pierwszym jest robocizna- którą omówimy w dalszej części- drugim materiał i nad tym się pochylmy.
Materiałów izolacyjnych jest wiele np. płyty XPS, płyty PIR, pianobeton, piana mineralna, styrobeton, wełna itd. My jednak skupmy się na najpopularniejszym czyli styropianie. Producentów płyt styropianowych jest wielu i ciągle powstają kolejni. Pomimo tego, że wymaga się od nich spełniania odpowiednich norm i deklarowania określonych parametrów to większość z nich podaje dane niezgodne z rzeczywistością. Otrzymują oni za niespełnianie deklarowanych parametrów kary z UOKiK, jednak- co świadczy o opłacalności takiego podejścia- nic sobie z tego nie robią. Dlatego tak istotny jest wybór sprawdzonego i renomowanego producenta np. Termoorganiki, którego materiały zawsze spełniają deklarowane normy budowlane i rok do roku kilkukrotnie przechodzą pozytywnie weryfikację przez INB. Niektórzy twierdzą, że różnica w cenie pomiędzy producentami wynika tylko z ich rozreklamowania, co jest niezgodne z prawdą. Ponieważ o ile przy styropianie elewacyjnym ciężko zweryfikować jego parametry, o tyle przy styropianie podłogowym wystarczy wziąć do ręki styropiany teoretycznie o tym samych parametrach różnych producentów i wnioski wyciągnąć samemu.

Czy zlecenie wykonania izolacji to dobry pomysł?

Od początku naszej działalności przykładamy wielką wagę do jakości wykonywanych przez nas izolacji. Staramy się uświadamiać klientów jak ważny jest to etap budowy. Wielu Inwestorów zastanawia się kto powinien się tym aspektem zająć: hydraulik, który będzie rozkładał ogrzewanie podłogowe, ekipa od posadzki czy może powinien wykonać ją samodzielnie. Według naszego doświadczenia zawsze rekomendujemy wykonanie izolacji przez firmę posadzkarską, ponieważ:

  • pełni ona rolę podbudowy pod wylewkę i jej prawidłowe wykonanie minimalizuje wystąpienie takich problemów jak pęknięcia, bądź osiadanie powierzchni;
  • gwarantuje zachowanie wymaganej grubości wylewki, ponieważ przed ułożeniem poziomuje się powierzchnię ustalając z Inwestorem dokładny poziom i grubość warstw wykończenia;
  • redukuje się ilość zużytego materiału, ponieważ zdarza się, że wysokość do punktu „0” w praktyce wychodzi inna, aniżeli w projekcie, a różnice można zniwelować dokładając izolacji zamiast robić grubszą wylewkę.

Jakie parametry musi spełniać podkład po wylewki anhydrytowe  i na co zwrócić uwagę?

Według wymagań producentów anhydrytu oraz norm budowlanych powinno stosować się styropian minimum EPS80, bądź inny materiał o podobnych parametrach w zakresie ściśliwości. Jednak zarówno wykonawcy oraz producenci wylewek anhydrytowych, a także hydraulicy zalecają stosowanie styropianu minimum EPS100. Minimum, ponieważ przy doborze materiału o właściwych parametrach wytrzymałościowych należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Grubość izolacji, mianowicie o ile w domu jednorodzinnym przy grubości 10cm styropian EPS100 będzie doskonałym wyborem, to przy tych samych warunkach ale grubości 20cm należy zastosować styropian EPS150, ze względu na różnicę w ściśliwości oraz stopniową degradacje i utratę parametrów.

2. Przeznaczenie danego pomieszczenia, to znaczy- przy założeniu jednakowej grubości izolacji- w części mieszkalnej budynku obciążenia będą znacząco niższe, aniżeli w garażu w którym parkujemy samochód. W związku z tym należy w garażu zastosować materiał o lepszych parametrach.

3. Izolacyjność termiczną, ponieważ podłogi na gruncie- tak samo jak ściany zewnętrzne czy dachy- mają spełniać określone w Warunkach Technicznych parametry. W związku z tym należy dobrać materiał o odpowiednich parametrach izolacyjnych (popularna lambda) względem grubości.

4. Izolacyjność akustyczną, gdyż na wyższe kondygnację należy dobrać materiał, który będzie pozytywnie wpływał na akustykę, a zarazem na komfort użytkowania budynku. W tym zakresie najlepszymi materiałami są wełna mineralna, styropian akustyczny bądź pianobeton.

Dlaczego zlecić wykonanie izolacji naszej firmie?

Fachowa wiedza

Dobierzemy dla Ciebie idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne informacje oraz wymagania. Tak aby wykonana przez nas izolacja spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Najlepsze materiały

Pracujemy wielokrotnie nagradzanych i systematycznie sprawdzanych produktach izolacyjnych firmy Termoorganika. Wszystkie materiały, które używamy przy wykonaniu izolacji mają stosowane atesty oraz badania.

Niwelacja podłóg

Izolacje wykonujemy przy pomocy precyzyjnych laserów i ewentualne nierówności niwelujemy, tak aby warstwa wylewki miała odpowiednią wysokość bez znaczących różnić w grubości.

Redukcja kosztów

Dzięki dokładnej niwelacji izolacji jesteśmy w stanie zredukować koszty wykonania wylewki anhydrytowej o minimum 20% względem izolacji przygotowanej bez niwelacji różnic.

Doświadczenia ekipa

Dzięki wielu szkoleniom oraz wieloletniej pracy w niezmienionym zespole zostaliśmy ekipą o unikalnej wiedzy w zakresie izolacji. Dzięki czemu żadne wyzwanie nie jest nam straszne.

Gwarancja

Dzięki wykonaniu przez nas izolacji otrzymujesz 100% gwarancję na wszystkie usługi i możesz być pewny, że Twoja posadzka oraz izolacja spełnia najwyższe standardy i będzie służyć na lata.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena izolacji podłogi?

Cena uzależniona jest od lokalizacji, ilości m² i grubości, a przede wszystkim materiały izolacyjnego. Dlatego zachęcamy do wysłania do nas prośby o wycenę. Koszt robocizny niezależnie od grubości warstw:

  • powyżej 120m2 = 11 -17 zł/m2
  • poniżej 120m2 = 1500-2000 zł

Czym wypełnia się ubytki w izolacji?

Jako że w warstwach izolacji podłóg najczęściej prowadzi się instalacje wod-kan oraz pesele elektryczne uniknięcie przerw w izolacji jest nieuniknione. Uzupełniamy je styropianem w płynie firmy Thermotec oraz niskoprężnymi pianki montażowymi. Natomiast jeśli zachodzi potrzeba przymocowania do siebie warstw izolacji stosujemy kleje do styropianu.

Jak układa się styropian na podłodze?

Styropian układamy warstwami maksymalnie po 5cm grubości stosując zasadę mijanki, czyli szczeliny z poprzedniej warstwy są przykrywane całymi płytami w kolejnej warstwie. Izolację grubości 20cm wykonując cztery warstwy po 5cm grubości, a ubytki uzupełniając materiałami izolacyjnymi, aby zachować jej ciągłość oraz stabilność.

Co wchodzi w zakres usługi wykonania izolacji podłogi?

W ramach usługi trzymamy się wytycznych z projektu tz. rozłożenie folii PE, materiału izolacyjnego oraz dylatacji brzegowej. Oczywiście grubość izolacji dobieramy tak aby wykonać wylewkę anhydrytową odpowiedniej grubości bez przepłacania za materiał.

Sprawdź również

Wylewka anhydrytowa

Najwyższej jakości, wykonana przez doświadczoną i doskonale przeszkoloną ekipę. Spełniająca najbardziej wygórowane oczekiwania.

Izolacje wyrównawcze

Idealnie rozwiązania jeśli Twój strop, bądź płyta jest nierówna, bądź ilość instalacji na podłogach spędza Ci sen z powiek.