Anhydryt w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu

Anhydryt w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu

Anhydryt, układany przez naszą firmę LEVEL w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu, cechuje się idealnymi właściwościami do stosowania z ogrzewaniem podłogowym. Mowa oczywiście o wylewkach, które posiadają doskonałą przewodność cieplną, a także niewielką grubość i zarazem masę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zatapiania w posadzce instalacji grzewczej, ponieważ zmiany temperatury podłogi są znacznie szybsze, a oddawanie ciepła do pomieszczenia jest efektywniejsze. Sprawdźmy, jakie jeszcze zalety i właściwości posiadają wylewki tego typu.

Spis treści:
Czym jest ten materiał?
Szybki proces
Koszty
Możliwości wykorzystania

Czym jest anhydryt w posadzkach, które wykonujemy w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu?

Anhydryt, z którego posadzki wykonujemy w naszej firmie LEVEL na terenie Krakowa, Nowego Sącza oraz Nowego Targu, to zaprawa wykonana na bazie spoiwa będącego bezwodną formą siarczanu wapnia. Z tego też powodu materiał ten potocznie nazywany jest odwodnionym gipsem. Fenomen posadzek wykonanych z tego materiału objawia się przede wszystkim poprzez jego właściwości samopoziomujące. Wylewka tego typu jest bowiem bardzo płynna, przez co rozprowadzenie jej po pomieszczeniu nie wymaga stosowania żadnych działań mechanicznych. Stosuje się do tego celu specjalne pompy, odpowietrza materiał, a następnie pozostawia masę do wyschnięcia, umożliwiając jej stworzenie idealnie płaskiej powierzchni. Posadzki tym sposobem wykonuje się bardzo szybko. Innymi właściwościami anhydrytu jest jego niska porowatość oraz wysoki współczynnik przenikania ciepła. Te dwie cechy powodują, że jest to idealne rozwiązanie pod kątem wykonywania wylewek na ogrzewanie podłogowe.

Szybki proces

Stawiając nowy budynek, ale również remontując pomieszczenia w już istniejącym domu lub mieszkaniu, istotna jest szybkość z jaką działanie to będzie wykonane. Jest to niezmiernie istotne zwłaszcza w przypadku remontu, ponieważ skraca czas powrotu domowników do swoich pokoi. Wybór wylewki tego typu, zwanej też jastrychem płynnym, to najlepsze rozwiązanie w tym przypadku. Nie tylko ze względu na łatwość samego procesu przygotowania zaprawy i szybkość jej rozprowadzenia w pomieszczeniu, ale również na czas schnięcia. Typowa posadzka z tego materiału schnie od kilku do maksymalnie kilkunastu dni, zależnie od jej grubości. W przypadku warstwy o grubości 35 milimetrów będzie to około trzech tygodni. Istotniejszy jest jednak fakt, że po takiej posadzce można chodzić już po 24 godzinach od momentu jej wylania, natomiast po siedmiu dniach jest w pełni odporna na obciążenia. Pozwala to na znacznie szybsze dokończenie prac remontowych w porównaniu do półsuchych wylewek cementowych. Nasza firma oferuje także wykonanie izolacji termicznych i wyrównawczych, a także – w razie konieczności – szlifowanie posadzek. Zapewniamy gwarancję jakości oraz obsługę zarówno posprzedażową, jak i powykonawczą.

Remont w mieszkaniu

Od czego zależy cena anhydrytu za m2 w Krakowie, Nowym Sączu oraz Nowym Targu?

Cena anhydrytu za m2 w okolicach Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu oraz innych regionach kraju zależy przede wszystkim od kosztów samego materiału, czyli ceny gotowej mieszanki na węźle betoniarskim. Na potrzebną ilość wpływ ma grubość posadzki, która ma zostać wykonana. Do tego dolicza się koszt pracy fachowców. Trzeba przyznać, że wylewki wykonane z tego materiału są nieco droższe niż ich tradycyjne – cementowe – odpowiedniki. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, iż takie rozwiązanie opłaca się pod kątem szybkości układania posadzki i szybkiego schnięcia, czyli skrócenia czasu trwania całości remontu. Przede wszystkim jednak taka wylewka ma bardzo dobre właściwości termiczne, co jest szczególną zaletą podczas wykonywania ogrzewania podłogowego. Na korzyść wpływa też brak konieczności wykonywania zbrojenia, co przy obecnych kosztach stali pozwala sporo zaoszczędzić. W naszej firmie zapewniamy kompleksową obsługę oraz doradztwo w kwestii wyboru najlepszego rozwiązania. Wykorzystujemy tylko materiały najwyższej jakości oraz nowoczesne techniki wykonywania posadzek.

Możliwości zastosowania

Wylewki tego typu można stosować nie tylko w pokojach. Doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniach takich jak kuchnie czy łazienki. Również tam można bez przeszkód korzystać z ich zalet w zakresie tworzenia idealnie poziomej posadzki, szybkości wylewania i możliwości instalacji ogrzewania podłogowego. To jednak nie wszystko, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować anhydryt w pomieszczeniach czysto użytkowych. Jak możesz się więc przekonać, wylewki te są bardzo uniwersalne w użyciu. Nie mogą jednak być wystawione na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, stąd nie będą optymalnym wyjściem w przypadku ganku, tarasu lub balkonu.

Jeśli planujesz stworzyć w swoim domu lub mieszkaniu ogrzewanie podłogowe, zdecydowanie powinieneś rozważyć zastosowanie wylewki anhydrytowej. Pomimo iż jest ona droższa od tradycyjnej posadzki cementowej, jest o wiele łatwiejsza i szybsza w układaniu, a także posiada niską porowatość i doskonałe właściwości przewodnictwa cieplnego. Można stosować ją we wszystkich pomieszczeniach wewnątrz domu, mieszkania czy różnych budynkach użyteczności publicznej.

Brak komentarzy

Przykro nam, aktualnie nie pozwalamy na komentowanie naszych postów.