Wylewka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu

Wylewka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu

Wylewka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu nieustannie należy do najczęściej wybieranych podkładów podłogowych. Ten materiał odznacza się płynną konsystencją i właściwościami samopoziomującymi, dzięki czemu z powodzeniem sprawdza się jako innowacyjna alternatywa dla wylewki cementowej. Nie bez znaczenia pozostaje jej uniwersalne zastosowanie, jednak w szczególności sprawdzi się ona w przypadku ogrzewania podłogowego.

Spis treści:
Dlaczego to dobre rozwiązanie?
Specyfika i przygotowanie
Kluczowe właściwości
Zastosowanie
Ogrzewanie podłogowe
Możliwości wykorzystania

Dlaczego wylewka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu lub Nowym Targu to dobre rozwiązanie?

Wylewka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu bądź w Nowym Targu coraz częściej okazuje się pierwszym wyborem inwestorów z tego regionu. W ofercie naszej firmy LEVEL znajdziesz posadzki we wszystkich klasach wytrzymałości opracowane przez cenionych producentów. Te materiały odznaczają się doskonałym przewodnictwem cieplnym oraz niską kurczliwością. Nasze rozwiązania zapewniają wysoki komfort użytkowania i z powodzeniem nadają się pod wykończenia różnego typu. Realizujemy również usługi związane z realizacją izolacji termicznych i wyrównawczych.

Specyfika i przygotowanie

Wylewka tego typu jest zaprawą, którą wykonuje się na bazie spoiwa anhydrytowego, czyli odwodnionego gipsu, stanowiącego bezwodną formę siarczanu wapnia z różnymi środkami uzupełniającymi i upłynniającymi. Ten materiał odznacza się ciekłą konsystencją, przez co tworzy wyjątkowo równą i gładką powierzchnię. Nie wymaga mechanicznego wyrównywania, dlatego często nazywany jest jastrychem płynnym lub wylewką samopoziomującą. Zaprawę anhydrytową na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od innych produktów tego typu, ponieważ występuje w formie suchej masy, a w formie płynnej dociera na budowę. Materiał o jednolitej konsystencji należy starannie rozprowadzić na wybranej powierzchni. Układanie wylewki tego typu zajmuje niewiele czasu, ponieważ powierzchnię podłogi do 100 m² można pokryć zaprawą nawet w ciągu godziny. O krótkim czasie realizacji decyduje zarówno sposób rozprowadzania materiału, jak i brak konieczności wykonywania późniejszych prac zbrojeniowych.

Kluczowe właściwości

Wylewka tego typu cechuje się dość niewielką grubością, ponieważ jest rozlewana na warstwie do maksymalnie kilkudziesięciu milimetrów. Powierzchnia wykazuje jednak dużą wytrzymałość na zginanie i ściskanie, przez co nie potrzebuje zbrojenia i może posłużyć do bezpośredniego układania paneli, gresu, płytek czy innych posadzek. Jastrych w takiej formie odznacza się też wysoką ognioodpornością. W kontakcie z ogniem początkowo następuje odparowanie wody z warstwy gipsowej, co podnosi bezpieczeństwo i zapewnia więcej czasu na ewakuację z budynku. Istotną właściwością zaprawy anhydrytowej jest optymalna szybkość schnięcia. Zależnie od grubości warstwy i rodzaju mieszanki wykonana wylewka może wyschnąć w ciągu minimum kilkunastu dni. Rozwiązanie to niweluje również problemy z nierównością powierzchni, podnoszącymi się rogami, pękającymi płytkami czy dylatacją openspace’ów.

Budowlaniec w czarnych spodniach z narzędziami

Jakie zastosowanie mają wylewki anhydrytowe i od czego zależy ich cena za 1 m² z materiałem w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu?

Wylewki anhydrytowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym w miastach takich jak Kraków, Nowy Sącz czy Nowy Targ, a ich cena za 1 m² z materiałem zależy od kilku podstawowych czynników. Istotny jest chociażby skład mieszanki, ponieważ dodatki poprawiające właściwości termiczne czy mechaniczne mogą podnieść koszty produktu. Na cenę inwestycji wpływa również ilość użytego materiału, a tym samym grubość wykonanej warstwy. Pod uwagę należy też wziąć poziom skomplikowania projektu czy warunki techniczne. Szczegóły na ten temat można poznać, kontaktując się z naszą firmą LEVEL.

Ogrzewanie podłogowe

Wylewka samopoziomująca tego typu doskonale sprawdzi się zwłaszcza pod ogrzewanie podłogowe, co wynika z wysokiego współczynnika przenikania ciepła oraz niskiej porowatości. Materiał szybko się nagrzewa, a także dobrze oddaje ciepło. Jego zastosowanie może zapewnić bardzo wysoki komfort termiczny w budynku, przyczyniając się zarazem do oszczędności energii. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość szczelnego zatopienia elementów instalacji grzewczej w wylewce, przy zachowaniu niewielkiej grubości warstwy. Standardowo nie wymaga ona tworzenia dylatacji, jednak są one konieczne w przypadku jastrychów grzewczych. Z reguły wykonuje się je w otworach drzwiowych oraz przy przewężeniach, a także podczas oddzielania nieogrzewanych powierzchni od tych ogrzewanych.

Możliwości wykorzystania

Wylewki tego typu są bardzo uniwersalne. Z powodzeniem sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i wielkopowierzchniowych budynkach użyteczności publicznej. Warto jednak pamiętać, że jastrych anhydrytowy powinien być wykorzystywany wyłącznie do wnętrz. Nie można go stosować na zewnątrz, ponieważ zaprawa potrzebuje stabilnych warunków termiczno-wilgotnościowych podczas wiązania. Wylewkę tego typu można wykorzystać w kuchni, łazience lub innych wilgotnych pomieszczeniach, jednak należy wówczas pamiętać o zastosowaniu dodatkowej izolacji, np. w formie płynnej folii. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty oraz do skorzystania z naszych profesjonalnych usług na terenie Krakowa, Nowego Sącza i Nowego Targu.

Brak komentarzy

Przykro nam, aktualnie nie pozwalamy na komentowanie naszych postów.