Posadzka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu

Posadzka anhydrytowa w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu

Posadzka anhydrytowa, wykonywana przez naszą firmę LEVEL na terenie Krakowa, Nowego Sącza i Nowego Targu, to rozwiązanie samopoziomujące i polecane do ogrzewania podłogowego. Dzięki płynnej postaci posadzka jest idealnie równa bez konieczności dodatkowych prac, co znacznie przyspiesza budowę domu lub remont. Nie ma konieczności wykonywania zbrojenia, znacznie skraca się też czas utwardzenia powierzchni i możliwości prowadzenia dalszych prac wykończeniowych. Anhydryt to również doskonały materiał do ogrzewania podłogowego ze względu na świetne przewodnictwo cieplne.

Spis treści:
Właściwości
Łatwość i szybkość układania
Koszty
Ogrzewanie podłogowe

Jakie właściwości posiada posadzka anhydrytowa i jak to robimy w Krakowie, Nowym Targu i Nowym Sączu?

Wylewanie posadzki anhydrytowej, które przeprowadzamy w obrębie Krakowa, Nowego Sącza i Nowego Targu w naszej firmie LEVEL, to rozwiązanie posiadające szereg zalet. By je poznać i dokładnie zrozumieć, istotne jest przedstawienie właściwości technicznych, jakie posiadają tego rodzaju wylewki. W przeciwieństwie do ich zwyczajnych cementowych odpowiedników, te z anhydrytu są samopoziomujące. Zawdzięczają to płynnej konsystencji, dzięki której przyjmują idealnie płaską i poziomą strukturę. To zauważalnie skraca czas potrzebny do przygotowania wylewki. Dlatego właśnie zaleca się je stosować zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, gdzie ręczne wyrównywanie posadzki zajęłoby dużo czasu i byłoby zwyczajnie niepraktyczne. Pod względem technicznym wylewka anhydrytowa, zwana inaczej jastrychem płynnym, wykonana jest na bazie siarczanu wapnia (odwodniony gips) w formie bezwonnej, który uzupełniony jest wypełniaczami oraz środkami upłynniającymi. W sprzedaży dostępna jest w formie suchej masy oraz gotowej płynnej mieszanki na węźle betoniarskim, a więc zasadniczo różni się od tradycyjnych wylewek cementowych.

Łatwość i szybkość układania

Wykorzystując wylewkę samopoziomującą, możesz przede wszystkim oszczędzić czas, w jakim pomieszczenia mają być przygotowane do użytku. Ma to znaczenie zarówno podczas budowy nowego domu, jak i podczas generalnego remontu, gdy istotne jest jak najszybsze zakończenie prac i możliwość powrotu domowników do codziennych obowiązków. Wylewkę dostarcza się gruszką (betonomieszarką) na budowę, a następnie układa za pomocą specjalnych pomp ślimakowych. Łatwość prac zapewnia brak konieczności wykonywania zbrojenia. To sprawia, że profesjonalna ekipa jest w stanie wylać nawet 100 metrów kwadratowych posadzki w ciągu zaledwie jednej godziny. Nie bez znaczenia jest szybkość schnięcia, które trwa krócej niż w przypadku tradycyjnych wylewek w formie cementowej. Nasza firma zajmuje się nie tylko wylewaniem i ewentualnym szlifowaniem tego typu posadzek, ale także wykonaniem izolacji termicznych oraz wyrównawczych.

Posadzka

Od czego zależy cena za m2 posadzki anhydrytowej w Krakowie, Nowym Sączu i Nowym Targu?

Cena za m2 posadzki anhydrytowej nie tylko w Krakowie, Nowym Sączu oraz Nowym Targu, ale i innych regionach kraju, jest nieco większa niż w przypadku wylewek cementowych. Jednak ze względu na znacznie szybsze tempo prac i lepszy efekt końcowy zdecydowanie warto zainwestować w takie rozwiązanie. Na cenę wpływ ma przede wszystkim pożądana grubość wylewki, ponieważ parametr ten bezpośrednio przekłada się na ilość potrzebnego materiału bazowego dostarczanego z węźla. W naszej firmie przed przystąpieniem do prac, wykonujemy i przedstawiamy klientowi szczegółową wycenę. Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie i skontaktować się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania.

Idealne rozwiązanie z ogrzewaniem podłogowym

Wracając do zalet wylewek z anhydrytu, nie sposób nie wspomnieć o możliwościach stosowania ich wraz z ogrzewaniem podłogowym. Wylewki tego typu to w tym przypadku idealne rozwiązanie ze względu na świetne przewodnictwo cieplne (współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 1,4-1,6 W/mK). Nie bez znaczenia jest także niska porowatość oraz możliwość stosowania cieńszych warstw niż w przypadku wylewek cementowych. Sprawia to, że podłoga rozgrzewa się o wiele szybciej i lepiej oddaje ciepło do otoczenia. Poprawne wykonanie posadzki grzewczej wymaga ułożenia pod nią warstwy styropianu oraz folii aluminiowej, która zapewni transfer ciepła jedynie w kierunku do góry. Należy również zapamiętać, że o ile wylewki anhydrytowe ze względu na swoją elastyczność nie wymagają stosowania dylatacji (przy powierzchni do 900 m2), to w przypadku używania ich wraz z instalacją ogrzewania podłogowego należy takie dylatacje wykonać co 300 m2 oraz we wszystkich przewężeniach, np. drzwi oraz pomieszczeniach w kształcie L i U. Nasza firma LEVEL wszystkie prace wykonuje kompleksowo, stosując tylko sprawdzone materiały od cenionych producentów. Nasi wyszkoleni i doświadczeni pracownicy doradzą, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Korzystając z naszych usług na terenie Krakowa, Nowego Sącza oraz Nowego Targu, zyskujesz ponadto gwarancję jakości.

Wylewki typu anhydrytowego to rozwiązanie mające wiele zalet. Przy nieco wyższym koszcie niż w przypadku tradycyjnych posadzek cementowych zyskujesz znacznie szybszy czas wykonania, a także idealnie płaską podłogę. Wylewka anhydrytowa jest szybkoschnąca, co skraca czas wymagany do jej utwardzenia, a w konsekwencji wykonywania dalszych prac wykończeniowych i oddania pomieszczeń do użytku. Jest to też idealne rozwiązanie w przypadku stosowania ogrzewania podłogowego ze względu na doskonałe przewodnictwo cieplne.

Brak komentarzy

Przykro nam, aktualnie nie pozwalamy na komentowanie naszych postów.