Wylewka anhydrytowa w garażu w Krakowie (Małopolska)

Wylewka anhydrytowa w garażu w Krakowie (Małopolska)

Wylewka anhydrytowa w garażu w Krakowie to rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane w Małopolsce. Podkład podłogowy tego typu posiada płynną konsystencję i cechy samopoziomujące, przez co stanowi świetną alternatywę dla klasycznej wylewki cementowej. Posadzka anhydrytowa z powodzeniem znajduje zastosowanie również w garażach. Aby jednak dobrze spełniała swoje funkcje, musi być dobrze dobrana i profesjonalnie zaaplikowana.

Spis treści:
Korzyści
Odpowiednie przygotowanie
Cenne właściwości
Zastosowanie
Zabezpieczenie przed wilgocią
Ogrzewanie podłogowe

Jakie korzyści zapewnia wylewka anhydrytowa w garażu i gdzie najlepiej zrealizować ją w Krakowie lub innym mieście w Małopolsce?

Wylewka anhydrytowa w garażu jest coraz szerzej dostępna w Krakowie i innych miastach Małopolski. Usługi w tym regionie realizuje również nasza firma LEVEL Wylewki, gdzie korzystamy z najlepszych jakościowo produktów. W garażach szczególne znaczenie ma zastosowanie posadzki o odpowiedniej klasie wytrzymałości, niskiej kurczliwości oraz właściwym przewodnictwie cieplnym. Wylewka anhydrytowa w takim miejscu powinna być zarazem komfortowa w użytkowaniu, a także przystosowana pod różne rodzaje wykończeń. W naszej firmie zajmujemy się też innymi usługami na potrzeby inwestorów z Krakowa, w tym izolacjami wyrównawczymi oraz termicznymi czy szlifowaniem.

Odpowiednie przygotowanie

Wylewka tego typu powstaje na bazie spoiwa, który jest formą odwodnionego gipsu w bezwodnej postaci siarczanu wapnia z dodatkiem substancji upłynniających i wypełniających. Jej cechą charakterystyczną pozostaje ciekła konsystencja, pozwalająca na uzyskanie powierzchni odpowiednio gładkiej oraz równej. Wylewki nie trzeba wyrównywać mechanicznie, co wynika z jej właściwości samopoziomujących. Zaprawa anhydrytowa jest dostępna w formie suchej masy, a także gotowej mieszanki płynnej. W pierwszym przypadku materiał musi być zmieszany z wodą i w takiej formie może być rozprowadzony na podłodze w garażu. Z reguły wylewkę anhydrytową da się ułożyć stosunkowo szybko, a czas pokrycia zaprawą powierzchni do 100 m² wynosi około jednej godziny. Na sprawną realizację wpływa też metoda rozprowadzania materiału czy brak konieczności wykonywania zbrojenia.

Cenne właściwości

W garażu wystarczy rozlać taką wylewkę na warstwę o grubości zaledwie kilkudziesięciu milimetrów, aby uzyskać pożądaną wytrzymałość na ściskanie i zginanie. Powierzchnia tego typu idealnie nadaje się do układania materiałów, takich jak płytki, panele, gres czy inne posadzki. Dużą zaletą zapraw anhydrytowych jest wyjątkowo krótki czas schnięcia. W zależności od rodzaju wybranej mieszanki czy grubości nakładanej warstwy, wylewka może być w pełni gotowa już po kilku lub kilkunastu dniach. Nie bez znaczenia pozostaje też wyeliminowanie wszelkich niedogodności, które są związane z nierównościami powierzchni. Posadzka zyskuje odporność na obciążenia już po 7 dniach.

Auto w garażu

Jakie zastosowanie ma wylewka anhydrytowa w garażu i z czego wynika jej cena w Krakowie czy innych miastach Małopolski?

Wylewka anhydrytowa w garażu spełnia wiele praktycznych funkcji, przez co jest powszechnie wybierana przez inwestorów z Krakowa i innych okolic Małopolski. Kluczowym czynnikiem pozostaje bardzo przystępna cena za jeden metr kwadratowy materiału. Na koszty wpływa skład mieszanki, który może zawierać różne dodatki podnoszące właściwości mechaniczne produktu. O cenie inwestycji decyduje również ilość wykorzystanej wylewki, co bezpośrednio wiąże się z grubością wykonanej warstwy. Nie bez znaczenia pozostają kwestie dotyczące warunków technicznych realizacji, ponieważ wpływają na poziom skomplikowania projektu. Aby poznać dokładny cennik, wystarczy skontaktować się ze specjalistami naszej firmy LEVEL Wylewki.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Aby posadzka tego typu dobrze sprawdzała się w garażu, musi być odpowiednio zabezpieczona. Na szczególną uwagę zasługują miejsca, które są mocno narażone na działanie wilgoci. Zapewnienie właściwej izolacji przeciwwilgociowej pozwala na długoletnią eksploatację powierzchni, bez konieczności realizowania okresowych napraw i konserwacji. Wylewka anhydrytowa wymaga odpowiedniego zabezpieczenia zwłaszcza w miejscach odpływu, okolicach drzwi garażowych czy obszarze kratek ściekowych, ponieważ przy ich styku występuje największe ryzyko gromadzenia się wody. W przygotowaniu hydroizolacji zastosowanie znajdują różne produkty.

Ogrzewanie podłogowe

Wylewkę samopoziomującą tego typu można stosować również w przypadku garaży, które mają korzystać z ogrzewania podłogowego. Anhydryt sprawdzi się z uwagi na dobry współczynnik przenikania ciepła, a także niską porowatość. Materiał ten dobrze oddaje ciepło oraz szybko się nagrzewa, dzięki czemu poprawia komfort termiczny garażu i pozwala na ograniczenie zużycia energii. W wylewce można też szczelnie zatopić elementy instalacji, zachowując przy tym warstwę o niewielkiej grubości. Zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia oferty naszej firmy LEVEL Wylewki w Małopolsce.

Brak komentarzy

Przykro nam, aktualnie nie pozwalamy na komentowanie naszych postów.