Fachowa wiedza
Dobierzemy dla Ciebie idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne informacje oraz wymagania. Tak aby wykonana przez nas izolacja spełnia wszystkie Twoje potrzeby.
Izolacja termiczna wykonana z najwyższą starannością przez naszą doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę w Krakowie gwarantuje brak strat cieplnych, mostków termicznych oraz stabilne podłożone pod wykonanie wylewki anhydrytowej.
Izolację termiczną, którą oferujemy w naszej firmie LEVEL w Krakowie, wykonujemy na najwyższej klasy materiałach izolacyjnych firmy Termoorganika. Przykładamy wielką wagę do staranności i jakości wykonania, dzięki czemu tworzymy szczelną barierę termoizolacyjną.
Dlaczego izolacja termiczna podłogi w Krakowie to ważny etap budowy? Dlaczego warto korzystać z materiałów renomowanych producentów? Czy zlecenie wykonania izolacji to dobry pomysł? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego? Jakie parametry musi spełniać podkład po wylewki i na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.
Bardzo często izolacja podłogi jest traktowana drugorzędnie względem ocieplenia zewnętrznego bądź poddasza. Tymczasem pełni równie ważną rolę i jest nieodłączonym elementem prawidłowej termoizolacji budynku. Jej błędne wykonanie skutkuje niepotrzebnie zawyżonymi rachunkami oraz nierównomiernym oddawaniem ciepła przez ogrzewanie podłogowe. Niewiele osób zwraca uwagę również na inne role, które równocześnie pełni. Mianowicie, taka izolacja jest podbudową pod wylewkę, więc musi spełniać określone parametry wytrzymałościowe oraz zostać prawidłowo wbudowana, żeby wykluczyć sytuacje, takie jak: pękanie posadzki, osiadanie posadzki czy nierówności na powierzchni. W skład izolacji podłogi wchodzi również izolacja akustyczna, która wpływa bardzo istotnie na komfort użytkowania budynku, a często w domach jednorodzinnych traktowana jest po macoszemu.
Jak wspomnieliśmy wyżej izolacja podłóg jest często traktowana drugorzędnie i w związku z tym Inwestorzy najczęściej szukają oszczędności przy wykonaniu tego etapu. Tutaj można szukać oszczędności w dwóch obszarach – pierwszym jest robocizna, którą omówimy w dalszej części, a drugim materiał.
Materiałów izolacyjnych jest wiele, np. płyty XPS, płyty PIR, pianobeton, piana mineralna, styrobeton, wełna, itd. My jednak skupmy się na najpopularniejszym, czyli styropianie. Producentów płyt styropianowych jest wielu i ciągle powstają kolejni. Pomimo że wymaga się od nich spełniania odpowiednich norm i deklarowania określonych parametrów, to większość z nich podaje dane niezgodne z rzeczywistością. Otrzymują oni za niespełnianie deklarowanych parametrów kary z UOKiK, jednak – co świadczy o opłacalności takiego podejścia – nic sobie z tego nie robią. Dlatego tak istotny jest wybór sprawdzonego i renomowanego producenta, np. Termoorganiki, którego materiały zawsze spełniają deklarowane normy budowlane i rok do roku kilkukrotnie przechodzą pozytywnie weryfikację przez INB. Niektórzy twierdzą, że różnica w cenie pomiędzy producentami wynika tylko z ich rozreklamowania, co jest niezgodne z prawdą. Ponieważ, o ile przy styropianie elewacyjnym ciężko zweryfikować jego parametry, o tyle przy styropianie podłogowym wystarczy wziąć do ręki styropiany teoretycznie o tym samych parametrach różnych producentów i wnioski wyciągnąć samemu.
Od początku naszej działalności w Krakowie przykładamy wielką wagę do jakości wykonywanych przez nas izolacji termicznych. Staramy się uświadamiać klientów, jak ważny jest to etap budowy. Wielu Inwestorów zastanawia się, kto powinien się tym aspektem zająć: hydraulik, który będzie rozkładał ogrzewanie podłogowe, ekipa od posadzki czy może powinien wykonać ją samodzielnie. Według naszego doświadczenia zawsze rekomendujemy wykonanie izolacji przez firmę posadzkarską, ponieważ:
Według wymagań producentów anhydrytu oraz norm budowlanych powinno stosować się styropian minimum EPS80 bądź inny materiał o podobnych parametrach w zakresie ściśliwości. Jednak zarówno wykonawcy oraz producenci wylewek anhydrytowych, a także hydraulicy zalecają stosowanie styropianu minimum EPS100. Minimum, ponieważ przy doborze materiału o właściwych parametrach wytrzymałościowych należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:
1. Grubość izolacji, mianowicie, o ile w domu jednorodzinnym przy grubości 10 cm styropian EPS100 będzie doskonałym wyborem, to przy tych samych warunkach, ale grubości 20 cm należy zastosować styropian EPS150, ze względu na różnicę w ściśliwości oraz stopniową degradacje i utratę parametrów.
2. Przeznaczenie danego pomieszczenia – to znaczy przy założeniu jednakowej grubości izolacji – w części mieszkalnej budynku obciążenia będą znacząco niższe, aniżeli w garażu, w którym parkujemy samochód. W związku z tym należy w garażu zastosować materiał o lepszych parametrach.
3. Izolacyjność termiczną, ponieważ podłogi na gruncie – tak samo jak ściany zewnętrzne czy dachy – mają spełniać określone w Warunkach Technicznych parametry. W związku z tym należy dobrać materiał o odpowiednich parametrach izolacyjnych (popularna lambda) względem grubości.
4. Izolacyjność akustyczną, gdyż na wyższe kondygnację należy dobrać materiał, który będzie pozytywnie wpływał na akustykę, a zarazem na komfort użytkowania budynku. W tym zakresie najlepszymi materiałami są wełna mineralna, styropian akustyczny bądź pianobeton.
Dobierzemy dla Ciebie idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne informacje oraz wymagania. Tak aby wykonana przez nas izolacja spełnia wszystkie Twoje potrzeby.
Pracujemy wielokrotnie nagradzanych i systematycznie sprawdzanych produktach izolacyjnych firmy Termoorganika. Wszystkie materiały, które używamy przy wykonaniu izolacji mają stosowane atesty oraz badania.
Izolacje wykonujemy przy pomocy precyzyjnych laserów i ewentualne nierówności niwelujemy, tak aby warstwa wylewki miała odpowiednią wysokość bez znaczących różnić w grubości.
Dzięki dokładnej niwelacji izolacji jesteśmy w stanie zredukować koszty wykonania wylewki anhydrytowej o minimum 20% względem izolacji przygotowanej bez niwelacji różnic.
Dzięki wielu szkoleniom oraz wieloletniej pracy w niezmienionym zespole zostaliśmy ekipą o unikalnej wiedzy w zakresie izolacji. Dzięki czemu żadne wyzwanie nie jest nam straszne.
Dzięki wykonaniu przez nas izolacji otrzymujesz 100% gwarancję na wszystkie usługi i możesz być pewny, że Twoja posadzka oraz izolacja spełnia najwyższe standardy i będzie służyć na lata.
Cena uzależniona jest od lokalizacji, ilości m² i grubości, a przede wszystkim materiały izolacyjnego. Dlatego zachęcamy do wysłania do nas prośby o wycenę. Koszt robocizny niezależnie od grubości warstw:
Jako że w warstwach izolacji podłóg najczęściej prowadzi się instalacje wod-kan oraz pesele elektryczne uniknięcie przerw w izolacji jest nieuniknione. Uzupełniamy je styropianem w płynie firmy Thermotec oraz niskoprężnymi pianki montażowymi. Natomiast jeśli zachodzi potrzeba przymocowania do siebie warstw izolacji stosujemy kleje do styropianu.
Najwyższej jakości, wykonana przez doświadczoną i doskonale przeszkoloną ekipę. Spełniająca najbardziej wygórowane oczekiwania.
Wykonana z pianobetonu lub piany mineralnej, izolacja termiczno-akustyczna, zamyka mostki termiczne i chroni poddasza przed gryzoniami.
Niezależnie, którego producenta posadzki anhydrytowej wybierzesz, pod niektóre wykończenie szlifowanie będzie wymagane.