Fachowe doradztwo
Już od stanu surowego zamkniętego zajmiemy się pomiarami i obliczeniami grubości styropianu, ustaleniem wszystkich szczegółów z instalatorem oraz dopasowaniem wylewki pod Twoje potrzeby.
To idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe, które w pełni wykorzysta jego potencjał. Zapomnij o nierównej powierzchni, dylatowaniu openspace’ów, pękających płytkach czy podnoszących się rogach. Dzięki właściwościom samopoziomującym, wysokiej wytrzymałości oraz niskiemu skurczowi wylewki anhydrytowe spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.
W ofercie naszej firmy znajdziesz posadzki anhydrytowe wielu producentów we wszystkich dostępnych klasach wytrzymałości, doskonałe przewodnictwo cieplne zapewni Ci komfort użytkowania, a niska skurczliwość pozwoli zaprojektować piękne podłogi bez dylatowania. Posadzka anhydrytowa idealnie nadaje się pod każdy rodzaj wykończenia- winyle, płytki, drewno, mikrocement, żywica, itd.
Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe? Dlaczego sprawdzają się lepiej niż wylewki cementowe z „miksokreta”? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wylewki?
Przeczytasz w mniej niż 5 minut
Prawidłowa odpowiedź to wszędzie wewnątrz. Tego typu wylewki sprawdzą się
w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, ale również w lokalach usługowych
i gastronomicznych. Są wręcz idealna dla budynków użyteczności publicznej tj.: szpitale, szkoły, urzędy itd. dzięki wysokim parametrom wytrzymałości, dużymi polami dylatacyjnymi i szybkości wykonania oraz schnięcia.
Wylewka anhydrytowa może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach wewnętrznych budynku. W związku z powyższym nie ma przeciwskazań przed stosowaniem wylewek anhydrytowych w łazienkach, kuchniach, pralniach czy garażach. Jedne wyjątki stanowią garaż bez ogrzewania podłogowego oraz odpływ liniowy gdzie wymagane jest uzyskanie odpowiedniego spadku, a ze względu na właściwości samopoziomujące wylewki anhydrytowej jest to niemożliwe.
Do najważniejszych zalet wylewki anhydrytowej należy zaliczyć:
Oto kilka argumentów:
Przy wyborze odpowiedniej wylewki anhydrytowej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
1. Grubość w zależności od miejsca zastosowania oraz podłoża.
W zależności od miejsca wbudowania, w normach przewidziano różne wymagania co do nośności danej wylewki: inne dla domów jednorodzinnych, a inne np. dla szpitali czy sal koncertowych. Jednak to nie jedyna kwestia przy dobieraniu grubości wylewki, należy uwzględnić również grubość izolacji pod nią i jej ściśliwość- różną dla styropianu EPS80, a styroduru XPS 400. Nie zapominając o wybranej klasie wytrzymałości i tak dochodzimy do kolejnego punktu.
2. Klasę wytrzymałości uzależnia się od planowanego wykończenia.
Poniżej zamieszczam bardzo pomocną grafikę stworzoną przez firmę Cemex, która pokazuje jak w zależności od planowanego wykończenia należy dobrać klasę wytrzymałości
Widać na jej jasno, że najbardziej wymagającym materiałem wykończeniowym jest drewno, a najmniej podłogi pływające. Wynika to z faktu, że poszczególni producenci oraz wykonawcy stawiają różne wymagania jakościowe co do wbudowanego podkładu.
Należy zacząć, że mleczko anhydrytowe występuje na KAŻDYM rodzaju anhydrytu niezależnie od jej producenta i jego obecność sprawdza się poprzez odpowiednie badanie, a nie wizualną ocenę powierzchni. W związku z powyższym jest albo transparentne, albo widoczne jako „łuszcząca się” warstwa.
To czy szlifowanie jest wymagane zależy nie od producenta czy rodzaju anhydrytu, a od warstwy wykończeniowej. To producenci bądź wykonawcy posadzki końcowej stawiają przed Inwestorem wymagania co do klasy wytrzymałości podkładu na zrywanie i są one zazwyczaj zgodne z zaleceniami ITB.
W związku z powyższym usunięcie mleczka odbywa się na dwa sposoby:
1. usunięcie mleczka przez Inwestora szczotką z twardym włosiem i/lub szpachlą po około 48h od wykonania wylewki
Zazwyczaj wystarcza pod wszystkie rodzaje wykończeń za wyjątkiem drewnianych podłóg klejonych (chyba, że producent lub wykonawca wymaga inaczej)
2. bezpyłowe szlifowanie profesjonalną maszyną, które wchodzi w zakres oferowanych przez nas usług
Odbywa się ono po wygrzaniu wylewki przez Inwestora, bądź jeśli jej wilgotność spadnie poniżej 1%CM w przypadku wylewki bez ogrzewania podłogowego. Wymagane pod klejone podłogi drewniane.
Już od stanu surowego zamkniętego zajmiemy się pomiarami i obliczeniami grubości styropianu, ustaleniem wszystkich szczegółów z instalatorem oraz dopasowaniem wylewki pod Twoje potrzeby.
Wykorzystamy materiały najwyższej jakości i nowoczesne urządzenia. Dzięki czemu możesz mieć pewność dobrej jakości posadzki, która idealnie wypełni wszystkie przestrzenie między rurkami ogrzewania i wykorzysta cały potencjał Twojego ogrzewania.
Przyjedziemy i sprawdzimy najwyższej jakości sprzętem wszystkie aspekty wykonania.
Otrzymujesz od nas gwarancję na wykonane prace i pewność, że nie zostawimy Cię w potrzebie.
Nasza współpraca nie kończy się na wykonaniu przez nas usługi. Jeśli pojawią się jakieś pytania zawsze służymy radą oraz pomocą.
Wszystkie organizacyjne aspekty leżą po naszej stronie. Materiał dostarczany jest na budowę w gruszkach przez doświadczonych i wyszkolonych kierowców.
Zależy to od rodzaju wykończenia, w większości przypadków wystarczy usunąć mleczko za pomocą miotły z twardym włosiem i/lub szpachli. Więcej dowiesz się klikając tutaj.
Wykonana przez naszą firmę z najwyższą starannością na najlepszych produktach firmy Termoorganika, której jesteśmy certyfikowanym wykonawcą.
Wykonana z pianobetonu lub piany mineralnej, izolacja termiczno-akustyczna, która zamyka mostki termiczne i chroni poddasza przed gryzoniami.